Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jest zgoda KRRiT na zmianę Superstacji w Wydarzenia 24

Superstacja program na żywo będzie nadawać tylko do 18 czerwca (screen YouTube.com/Superstacja)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę Superstacji w Wydarzenia 24.

Należąca do Telewizji Polsat spółka Superstacja 7 maja złożyła wniosek o modyfikację nazwy kanału. KRRiT na posiedzeniu 8 czerwca wyraziła zgodę na zmianę Superstacji w Wydarzenia 24.

Bez zmian ma pozostać zapisany w koncesji charakter kanału, który nadal ma być anteną informacyjną z elementami publicystyki, informacji sportowych i poradnictwa.

Wydarzenia 24 mają ruszyć we wrześniu. W ofercie kanału znajdą się przede wszystkim serwisy informacyjne, ale już nie w tabloidowej formie. W ramówce pojawią się też wszystkie wydania "Wydarzeń" z Polsatu i Polsat News. Z informacji "Pressu" wynika, że kierownictwo stacji zapowiedziało pracownikom, iż w Wydarzeniach 24 nie będzie autorskiej publicystyki.

Trwają już przygotowania do startu Wydarzeń 24, m.in. próby kamerowe. 18 czerwca Superstacja nada ostatni program na żywo. Do września będą emitowane tylko powtórki.

Superstacja nadaje od 2 października 2006 roku. W ostatnim czasie notuje bardzo niskie wyniki oglądalności. W kwietniu udział kanału w grupie ogólnej wynosił 0,04 proc. (dane: Nielsen Media). Jeszcze w pierwszej połowie 2019 roku, przed zmianą formuły na tabloidową i bez polityki, kanał notował kilkakrotnie lepsze wyniki. Za opracowanie obecnej odsłony Superstacji odpowiadał Grzegorz Jankowski, który nie pracuje nad kanałem Wydarzenia 24.

(MNIE, 09.06.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.