Dział: PRASA

Dodano: Maj 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Siódmy redaktor naczelny w gazetach Polska Press wymieniony

Polska Press Grupa w grudniu 2020 roku została kupiona przez PKN Orlen (fot. Piotr Molecki/East News)

Tomasz Pietraszak został odwołany ze stanowiska redaktora naczelnego dzienników "Gazeta Pomorska", "Express Bydgoski" i "Nowości Dziennik Toruński" (Polska Press Grupa). Od 1 czerwca zastąpi go Marcin Habel, ostatnio związany z Telewizją Polską. 

Próbowaliśmy zapytać o komentarz Tomasza Pietraszka, który kierował gazetami od kwietnia 2020 roku. Odchodzący naczelny pomorskich dzienników nie chciał odnosić się do sprawy. W komunikacie prasowym Polska Press podało, że Pietraszak "odchodzi z wydawnictwa za porozumieniem stron".

Zastąpi go Marcin Habel, który od 2019 roku był związany oddziałem Telewizji Polskiej w Bydgoszczy jako szef serwisu bydgoszcz.tvp.pl. W latach 2007–2019 był naczelnikiem wydziału w departamencie sportu i turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Wykładał na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz w Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (jako pełnomocnik prorektora ds. organizacji i rozwoju).

Odwołanie Pietraszka to siódma wymiana redaktora naczelnego od momentu zakupu Polska Press przez PKN Orlen. Do tej pory zmiany przeprowadzono w "Polska Metropolia Warszawska" (Wojciech Rogacin za Pawła Siennickiego), "Dzienniku Zachodnim" (Grzegorz Gajda za Marka Twaroga), "Dzienniku Polskim" i "Gazecie Krakowskiej" (Wojciech Mucha za Jerzego Sułowskiego), "Nowinach" (Arkadiusz Rogowski za Stanisława Sowę), "Kurierze Lubelskim" (Wojciech Pokora za Wojciecha Harpulę) oraz dwumiesięczniku "Nasza Historia" (Tadeusz Płużański za Wojciecha Rogacina).

(PTD, BAE, 21.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.