Ambasador Ukrainy krytykuje Kanał Zero  |  Do TVP Info powróci program  |  Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Ambasador Ukrainy krytykuje Kanał Zero  |  Do TVP Info powróci program  |  Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Ambasador Ukrainy krytykuje Kanał Zero  |  Do TVP Info powróci program  |  Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd nie zmienił decyzji UOKiK i Cyfrowy Polsat musiał zapłacić 5,3 mln zł kary

Cyfrowy Polsat zapowiedział złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego (fot. decyzja UOKiK)

Cyfrowy Polsat zapłacił 5,3 mln zł kary za stwierdzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów naruszenie zbiorowych interesów konsumenta. Chodziło o reklamy, w których pojawiało się hasło "Internet LTE bez limitu danych". 

Cyfrowy Polsat w kampanii usługi internetowej posługiwał się hasłem "Internet LTE bez limitu danych", co - jak wyjaśniał Urząd - mogło sugerować, że transmisja danych realizowana przy wykorzystywaniu technologii LTE nie będzie ograniczana, podczas gdy rzeczywiste warunki promocji przewidywały ograniczenia zarówno co do wielkości transferu danych w postaci pakietów danych, jak i prędkości transmisji danych po wykorzystaniu pakietu, która może być obniżana do poziomu 32 kb/s.

UOKiK pod koniec 2016 roku nałożył na Cyfrowy Polsat 5,3 mln zł kary. Spółka złożyła odwołanie od tej decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 7 sierpnia 2019 roku sąd je oddalił. Cyfrowy Polsat wniósł apelację. Wyrok zapadł 11 marca 2021 roku. Jak podał Cyfrowy Polsat w sprawozdaniu finansowym, 26 marca spółka zapłaciła karę. "Spółka zamierza złożyć skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego" - zapowiedziano.

(KOZ, 13.05.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.