Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kammel chce od "SE" sprostowania słów "Jacek Kurski cudem życia"

Tomasz Kammel użył stwierdzenia "cud życia" podczas koncertu Andrei Bocellego (fot. Jakub Kaminski/East News)

Prezenter TVP Tomasz Kammel wezwał redakcję "Super Expressu" do sprostowania tekstu, w którym napisano, że nazwał prezesa TVP Jacka Kurskiego "cudem życia". 

W artykule na temat nowej linii skarpet Kammela, który 22 kwietnia ukazał się w serwisie SE.pl, padło sformułowanie: "Niedawno głośno było o jego przemowie, w której nazwał Jacka Kurskiego »cudem życia«". Nawiązano w ten sposób do wypowiedzi Kammela z koncertu Andrei Bocellego, wyemitowanego w TVP 1 4 kwietnia: - "Bocelli zatytułował swój koncert »Cud życia«. I to bardzo pięknie wpisuje się w ducha świąt Wielkiej Nocy, ale nie tylko. Wpisuje się również w to, co widzę na sali, bo cud życia jest choćby w pierwszym rzędzie. A wraz z cudem jego rodzice - Joanna i Jacek Kurscy". 

Prezenter opublikował na Instagramie pismo do redakcji "Super Expressu", w którym wezwał ją do opublikowania przeprosin w wersji papierowej i internetowej dziennika. Adwokat reprezentujący Kammela argumentował, że jego klient, używając stwierdzenia cud życia, "nawiązał do wyjątkowego stanu, w jakim znajdują się wszystkie kobiety ciężarne wśród publiczności, w tym Pani Joanna Kurska, żona Pana Jacka Kurskiego".

Artykuł, do którego Kammel wysłał sprostowanie, nadal jest dostępny w SE.pl, ale usunięto z niego sformułowanie o "cudzie życia".

(PTD, 26.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.