Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Posłanka PiS przewodniczącą rady programowej PAP

Nowa rada programowa PAP została powołana pod koniec marca (fot. Piotr Molecki/East News)

Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, została przewodniczącą rady programowej Polskiej Agencji Prasowej. W tym gronie zasiada jeszcze dwóch innych posłów partii rządzącej.

O wyborze Stachowiak-Różeckiej zdecydowano podczas pierwszego spotkania nowego składu rady programowej - podało Radio Wrocław. Poza posłanką PiS w tym gronie zasiadają: Barbara Bartuś (również posłanka PiS), Lech Jaworski (były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji), Cezary Krzysztopa (redaktor naczelny portalu Tysol.pl), Małgorzata Niewiadomska-Cudak (profesor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie), Zbigniew Rytel (członek zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich), Marcin Sławecki (sekretarz w Biurze Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości), Robert Telus (poseł PiS) i Jacek Turczyk (wieloletni fotograf PAP).

Zgodnie z ustawą o PAP rada programowa jest "organem opiniodawczo-doradczym", który "na wniosek organów Spółki lub z własnej inicjatywy zajmuje stanowiska oraz wyraża opinie w sprawach realizacji zadań przez Spółkę i jej organy". Rada programowa jest odwoływana i powoływana przez Radę Mediów Narodowych. Jej najnowszy skład został powołany pod koniec marca.  

(PTD, 26.04.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.