Dział: PRASA

Dodano: Luty 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wiceminister finansów proponuje okrągły stół ws. podatku od reklam

Wiceminister Patkowski (z prawej) wcześniej był doradcą premiera (fot. Piotr Molecki/East News)

Wiceminister finansów Piotr Patkowski poinformował w Sejmie o propozycji zorganizowania okrągłego stołu w sprawie podatku od reklam. Podał, że do Ministerstwa Finansów wpłynęło ponad 150 uwag do projektu kontrowersyjnej ustawy.

Patkowski odpowiedział na pytania posłów KO na temat propozycji podatku, który obciążałby w różnych stawkach wydawców, nadawców, właścicieli kin i powierzchni reklamowych.

- W trakcie prekonsultacji wpłynęło ponad 150 wniosków z uwagami, które w tym momencie analizujemy i po przeprocedowaniu tych analiz przedstawimy ich skutek. Mamy też propozycję przeprowadzenia okrągłego stołu z zainteresowanymi podmiotami, tak aby ta ustawa była jak najbardziej optymalna - powiedział wiceminister z sejmowej mównicy. 

Patkowski określił strajk mediów z 10 lutego jako "reakcję przesadzoną i być może na wyrost". - Najważniejsze jest to, że potrafiliśmy się z tymi mediami spotkać i w wielu punktach osiągnąć punkt wspólny - dodał, nie podając żadnych szczegółów. Nie padły również żadne daty dotyczące nowej propozycji w sprawie podatku od reklam.

Zdaniem wiceministra finansów proponowana danina ma uderzyć przede wszystkim w "gigantów cyfrowych, którzy stosują niedozwoloną optymalizację podatkową, nie płacą takich podatków, jak uczciwie działające przedsiębiorstwa".  

Galeria: Koniec marki Ruch

fot. Zbyszko Siemaszko/ Narodowe Archiwum Cyfrowe
fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe
fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

(PTD, 26.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.