Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ByteDance chce sprzedać indyjskiego TikToka konkurentowi

TikTok miał w Indiach ponad 200 mln użytkowników (fot. Solen Feyissa/Unsplash.com)

Jak podaje Bloomberg, chińska firma ByteDance rozpoczęła negocjacje w sprawie sprzedaży indyjskiego biznesu TikToka swojemu konkurentowi na tamtym rynku - firmie Glance.

TikTok, tak jak 58 innych chińskich aplikacji, od ponad pół roku jest zawieszony w Indiach. Niedawno Indie podjęły decyzję o podtrzymaniu blokady, a tamtejszy oddział TikToka zwolnił większość personelu. Konflikt pomiędzy krajami dotyczy jednej z dolin w Himalajach, nad którą Chińczycy przejęli kontrolę. Indie w odwecie zablokowały chińskie aplikacje. Dla TikToka do tamtej pory był to najbardziej chłonny rynek zagraniczny. Aplikacja miała tam ponad 200 mln użytkowników.

Do porozumienia próbuje doprowadzić japoński Softbank, jeden z inwestorów zarówno w ByteDance, jak i Glance, indyjskiej podróbce TikToka. Japończycy chcą doprowadzić do ich połączenia. Zdaniem Bloomberga Indie postawią warunek, by dane miejscowych użytkowników znajdowały się na serwerach w Indiach, a Chiny - by technologia pozostała w ich rękach.

(MAC, 16.02.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.