Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TikTok w Indiach zwalnia większość pracowników

Indie to dla TikToka największy rynek zagraniczny (fot. Freepik.com)

ByteDance, właściciel aplikacji TikTok, podjął decyzję o zwolnieniu większości z 2 tys. pracowników w Indiach. To konsekwencja postanowienia Ministerstwa Elektroniki i Technologii Informacyjnych Indii o podtrzymaniu zakazu używania TikToka i 58 innych chińskich aplikacji. 

ByteDance poinformował pracowników o zwolnieniach w środę rano, deklarując, że zostaną utrzymane tylko miejsca pracy niezbędne do podtrzymania działalności. Poprzedniego dnia Agencja Reutera podała nieoficjalnie, że po wprowadzeniu przez Indie w czerwcu czasowej blokady w stosunku do TikToka i 58 innych chińskich aplikacji teraz ma zostać ona nałożona na stałe. Firmy liczyły na jej zniesienie. - „Początkowo mieliśmy nadzieję, że ta sytuacja będzie krótkotrwała i że będziemy w stanie szybko ją rozwiązać. Siedem miesięcy później okazuje się, że tak się nie stało. Czekaliśmy cierpliwie" - wyjaśniała powody decyzji o zwolnieniach Vanessa Papas, szefowa TikToka.

W czerwcowym zarządzeniu ministerstwa o blokadzie stwierdzono, że blokowane są aplikacje „szkodliwe dla suwerenności i integralności Indii, obrony kraju, bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego”. Zarządzenie, określane jako „uderzenie cyfrowe”, było następstwem starcia z chińskimi żołnierzami na spornym obszarze granicznym w Himalajach, podczas którego zginęło 20 żołnierzy indyjskich.

Indie są dla TikToka największym zagranicznym rynkiem. Aplikacja ma tam ponad 200 mln użytkowników.

(MAC, 28.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.