Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiany w Halo.Radiu, Łukasz Lipiński stałym komentatorem

Rozgłośnia zmieniła hasło, które obecnie brzmi "Halo Radio - mówi wszystko" (screen YouTube.com/Halo.radio)

W związku ze zmianami w ramówce do Halo.Radia dołączają nowi prowadzący. Stałym komentatorem audycji Pawła Moskalewicza został zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Polityka" Łukasz Lipiński.

Na początku stycznia internetowe Halo.Radio wystartowało z nową ramówką. W związku z tymi zmianami dołączyli także nowi prowadzący. Dariusz Aksamit, fizyk, popularyzator nauki, w środy poprowadzi audycję o tematyce naukowej. Jako stały komentator audycji prowadzonej przez Pawła Moskalewicza dołącza redaktor naczelny serwisu Polityka.pl Łukasz Lipiński. Nowością jest też audycja współtworzona z Fundacją Centrum Praw Kobiet, która będzie nadawana we wtorki. Na antenie radia pojawiła się także audycja współtworzona z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej, którą prowadzi w poniedziałki rzeczniczka Centrum Aleksandra Rutkowska, a w czwartki gospodynią audycji we współpracy z UNICEF Poland będzie dr Monika Kacprzak.

W ostatnim czasie do zespołu Halo.Radia dołączyli także Monika Piątkowska, Leszek Talko, Monika Miszczak i Michalina Kobla.

Od 4 stycznia Halo.Radio ma nową oprawę dźwiękową. Co godzina prezentowane są wiadomości i prognoza pogody. Rozgłośnia zmieniła hasło, które obecnie brzmi "Halo Radio - mówi wszystko". Wcześniej promowała się hasłem „Halo.Radio – pierwsze radio do gadania”.

W październiku założyciel stacji Kuba Wątły poinformował o złej sytuacji finansowej radia, dlatego w tym celu zmniejszono stawki za prowadzenie programów dla dziennikarzy z 40 zł na 30 zł za godzinę. Zapytaliśmy redaktora naczelnego Halo.Radia Mariusza Rokosa, jakie stawki obowiązują obecnie, na co odpowiedział, że "stawki autorek i autorów audycji nie będą w żadnej formie upubliczniane". 

Pod koniec listopada Halo.radio ogłosiło, że zmienia platformę crowdfundingową z Patronite na Zrzutkę. Zebrano tam łącznie 3,1 tys. zł, a miesięczne wsparcie deklarowane przez 57 wspierających wynosi 1,4 tys. zł. Jednocześnie na Patronite nadal działa zbiórka na Halo.Radio - w czwartek miała ona 254 patronów, którzy miesięcznie przekazują na rozgłośnię 6,7 tys. zł.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(BAE, 08.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.