Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Sekielski rozważa stworzenie filmu o Tadeuszu Rydzyku

Kilka miesięcy temu Tomasz Sekielski zapowiedział, że w planach jest także kolejny dokument o pedofilii, który miałby postawić pytania o postawę Jana Pawła II w kontekście pedofilii w Kościele (fot. Piotr Molecki/East News)

Tomasz Sekielski zapowiedział, że rozważa nakręcenie filmu o obłudzie, hipokryzji i manipulacjach dyrektora Radia Maryja Tadeusza Rydzyka. "Aby pokazać polityków, którzy szczodrze sypią mu kasę i nie widzą nic złego, aby wspierać kogoś, kto kilkanaście lat temu nazywany był przez Jarosława Kaczyńskiego »agentem rosyjskim«" – mówił Sekielski.

Podczas uroczystości z okazji 29. urodzin Radia Maryja, które odbyły się 5 grudnia, o. Tadeusz Rydzyk publicznie usprawiedliwiał biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, którego sprawę ukrywania przypadków pedofilii w kościele opowiedzieli w swoim filmie bracia Tomasz i Marek Sekielscy. "To jest współczesny męczennik. Media to zrobiły. Nie dajmy się katolicy! Że na jakiegoś księdza zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się potem trzęsą. Udowodnij, udowodnij winę! A nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem" – powiedział Rydzyk.

Tomasz Sekielski w swojej cotygodniowej transmisji live na Facebooku skomentował słowa dyrektora Radia Maryja. "Biznesmen z Torunia, ojciec Tadeusz Rydzyk, odniósł się do mojego filmu i stanął w obronie biskupa Janiaka. Tak sobie pomyślałem, słuchając tego zacnego biznesmena, że może jednak dam się wam przekonać i może rzeczywiście w jakiejś przyszłości bracia Sekielscy powinni zrobić o nim film" - mówił Sekielski. Twórca m.in. "Tylko nie mów nikomu" chce to zrobić, aby, jak zaznaczył, pokazać obłudę, hipokryzję, kłamstwa i manipulacje Rydzyka. "Aby pokazać polityków, którzy szczodrze sypią mu kasę i nie widzą nic złego, aby wspierać kogoś, kto kilkanaście lat temu nazywany był przez Jarosława Kaczyńskiego »agentem rosyjskim«" – tłumaczył Sekielski.

Kilka miesięcy temu dziennikarz zapowiedział, że w planach jest także kolejny dokument, który zada pytania o postawę Jana Pawła II w kontekście pedofilii w Kościele. Ponadto bracia Sekielscy pracują nad filmem o tzw. aferze SKOK-ów.

Ostatni film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego", który opowiada o pedofilii w polskim Kościele, ma 7,6 mln wyświetleń.

(BAE, 07.12.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.