Dział: PRASA

Dodano: Październik 08, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Biedronka nie rezygnuje z lokalnych tygodników

Tygodniki lokalne są dostępne w sklepach sieci w południowej i wschodniej części kraju (fot. Jakub Kamiński/ East News)

Sieć Biedronka mimo zakończenia pilotażu wciąż sprzedaje w wybranych sklepach cztery tygodniki lokalne.

W czerwcu sieć sklepów spożywczych Biedronka po negocjacjach ze Stowarzyszeniem Gazet Lokalnych uruchomiła pilotażową sprzedaż tygodników lokalnych. W 160 punktach w 75 miejscowościach na południu i wschodzie kraju można kupić "Tygodnik Podhalański" (Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze), "Tygodnik Siedlecki" (Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Stopka"), "Tygodnik Zamojski" (Wydawnictwo Zamojskie) i "Nowiny Raciborskie" (Nowiny).

Pilotaż miał trwać do końca sierpnia, ale w sklepach te gazety nadal są dostępne. - Nasz tygodnik jest w Biedronkach. Mam nadzieję, że tam zostanie – mówi Jerzy Jurecki, prezes wydawcy "Tygodnika Podhalańskiego".

Sieć wciąż sprzedaje także "Tygodnik Zamojski". - Nie ma szaleństwa. Plus minus sprzedajemy 150 egzemplarzy więcej każdego numeru – mówi jego redaktor naczelny Michał Kamiński. - Przypuszczam, że ci, co kupowali tygodnik gdzie indziej, teraz kupują w Biedronce. Ale czytelnik, który tam kupuje, nie musi tracić czasu, żeby szukać go gdzie indziej – dodaje.

Biedronka analizuje efekty pilotażu. W czerwcu informowała, że na razie nie przewiduje rozszerzania oferty tygodników.

Z wymienionych tytułów tylko "Tygodnik Zamojski" jest zgłoszony w ZKDP. W pierwszym półroczu tego roku jego średnia sprzedaż wynosiła 15 610 egz. (spadek o 11,48 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem 2019 roku).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 08.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.