Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Braun: RMN niepoinformowana o walnych zgromadzeniach państwowych mediów

"Rada Mediów Narodowych nie została poinformowana o zwołaniu i terminie ZWZ" - napisał Juliusz Braun do wicepremiera Piotra Glińskiego (fot. Piotr Molecki/East News)

Rada Mediów Narodowych nie została poinformowana o zwołaniu walnych zgromadzeń Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Według Juliusza Brauna z RMN brak możliwości udziału członków Rady w walnych narusza przepisy ustawy o radiofonii i telewizji.

Zwyczajne walne zgromadzenia Telewizji Polskiej i Polskiego Radia odbyły się 4 września. Juliusz Braun w piśmie do wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego, który stanowi walne tych spółek, przypomniał, że zgodnie z przepisami w walnych mają prawo uczestniczyć także członkowie RMN.

"Prawo to może być zrealizowane - co oczywiste - tylko pod warunkiem zawiadomienia członków RMN o terminie walnego zgromadzenia. Niestety, Rada Mediów Narodowych nie została poinformowana o zwołaniu i terminie ZWZ wspomnianych spółek" - napisał Braun do wicepremiera Glińskiego. Jak dodał, biuro Rady ustaliło, że zawiadomienie nie dotarło do Kancelarii Sejmu.

"Brak możliwości udziału członków Rady Mediów Narodowych w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu narusza przepisy ustawy i tym samym może powodować wątpliwości co do prawidłowości udzielenia przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie absolutorium dla członków zarządów i rad nadzorczych za rok 2019” - stwierdził członek RMN.

Biuro prasowe resortu kultury nie odpowiedziało na nasze pytania w tej sprawie.

(KOZ, 15.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.