Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Była dziennikarka Fox News oskarża prezentera stacji o gwałt

Jennifer Eckhart złożyła pozew w sądzie w Nowym Jorku (fot. Twitter.com)

Jennifer Eckhart, była dziennikarka i producentka Fox News, złożyła w sądzie federalnym w Nowym Jorku pozew przeciwko stacji telewizyjnej i Edowi Henry'emu, byłemu prezenterowi i korespondentowi z Białego Domu. Oskarża dziennikarza o gwałt.

W skardze padają stwierdzenia, że Henry "molestował ją, manipulował psychicznie i nakłaniał do stosunku seksualnego". Kiedy nie chciała się zgodzić, wykorzystał ją w biurze, a innym razem zgwałcił w hotelu. Prawniczka prezentera próbuje dowieść, że do stosunku doszło za obopólną zgodą.

Rzeczniczka Fox News (stacja należy do Fox Corp., której właścicielem jest Rupert Murdoch) stwierdziła, że Eckhart i Cathy Areu, dziennikarka dołączająca się do oskarżenia, powinny dochodzić swoich praw bezpośrednio wobec oskarżanego, ponieważ stacja "podjęła natychmiastowe działania, gdy 25 czerwca dowiedziała się o planach pani Eckhart, a pan Henry nie jest już u nas zatrudniony". Został zwolniony 1 lipca.

To nie pierwszy skandal, w którym pojawia się ta stacja. W 2016 roku Roger Ailes zrezygnował z funkcji prezesa i dyrektora generalnego Fox News po tym, jak prezenterka Gretchen Carlson pozwała go za molestowanie seksualne. Na podstawie tamtej historii w 2019 roku powstał film fabularny "Gorący temat" z Charlize Theron, Nicole Kidman, Margot Robbie i Johnem Lithgowem. W tym samym czasie nakręcono o tym serial dla HBO "Na cały głos" z Naomi Watts, Sienną Miller i Russellem Crowe w roli Ailesa.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 22.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.