Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney wycofuje z Facebooka reklamy serwisów Disney+ i Hulu

Disney+ na razie nie będzie reklamowany na Facebooku (fot. Facebook.com/DisneyPlus)

The Walt Disney Company to największa z firm, które wstrzymały zamieszczanie reklam na Facebooku. Koncern medialny wycofuje reklamy serwisów streamingowych Disney+ i Hulu.

Koncern dołącza do prawie tysiąca firm, które biorą udział w kampanii #StopHateForProfit mającej skłonić Facebooka do mocniejszego zwalczania mowy nienawiści i nękania. Wycofał także reklamy Hulu na Instagramie.

Kampania, wśród inicjatorów której była Anti-Defamation League, rozpoczęła się po protestach pod hasłem "Black Lives Matter" po zabójstwie George'a Floyda przez policję. Jak uważają krytycy Facebooka, tak potężna firma internetowa musi zrobić więcej, aby powstrzymać szerzenie nienawiści i dezinformację w jej sieciach. Dyrektor operacyjna Facebooka Sheryl Sandberg w poście z 7 lipca podkreśliła, że firma "zdecydowanie sprzeciwia się nienawiści". 

Organizatorzy kampanii prowadzili rozmowy z Facebookiem, serwis podjął różne działania (w tym dopuścił w USA możliwość wycofywania reklam politycznych), ale firmy uznały to za niewystarczające. Wśród protestujących są m.in. Unilever, Coca-Cola, Microsoft, Target, Starbucks, Verizon. Większość wycofała reklamy do końca lipca, niektóre firmy na dłużej. The Walt Disney Company nie podał, jak długo ma to trwać w jego przypadku.

Przez pierwszych sześć miesięcy tego roku Disney wydał w Stanach Zjednoczonych 210 mln dol. na reklamy na Facebooku dla Disney+.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 21.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.