Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 05, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney przeznacza 5 mln dol. dla organizacji walczących o równość społeczną

Bob Chapek, dyrektor generalny Disneya, zachęcił inne amerykańskie organizacje non profit do zgłaszania się po wsparcie (fot. Pixabay.com)

The Walt Disney Company poinformował, że przekaże 5 mln dol. organizacjom walczącym o sprawiedliwość społeczną. Firma podejmuje to działanie na fali nastrojów w Stanach Zjednoczonych, po tym jak biały policjant zabił ciemnoskórego George'a Floyda.

Koncern medialny rozpocznie działalność charytatywną od przekazania 2 mln dol. The National Association for the Advancement of Colored People (NAACP), czyli Krajowemu Stowarzyszeniu na rzecz Popierania Ludności Kolorowej. Organizacja powstała w 1909 roku walczy o zniesienie segregacji rasowej w Stanach Zjednoczonych.

Bob Chapek, dyrektor generalny Disneya, zachęcił inne amerykańskie organizacje non profit do zgłaszania się po wsparcie. Firma prowadzi też program Disney Employee Matching Gifts, w ramach którego pracownicy mogą przekazywać darowizny organizacjom.

Galeria: 40 lat CNN

(MAC, 05.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.