Dział: INTERNET

Dodano: Maj 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet: Rzeczniczka prezydenta Krakowa sugeruje odsunięcie dziennikarza

Rzeczniczka Jacka Majchrowskiego według Onetu sugerowała odsunięcie dziennikarza (fot. Jan Bielecki/East News)

Rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek zarzuca krakowskiemu reporterowi Onetu, że "narusza zasady etyki". Onet natomiast zauważa, że to ona w liście do redaktora naczelnego portalu Bartosza Węglarczyka sugeruje odsunięcie krakowskiego reportera Dawida Serafina od pisania o sprawach miasta, bo to mogłoby pomóc współpracy władz Krakowa z Onetem.

Dawid Serafin pisał o finansowych problemach miasta, m.in. w tekście "Kraków nad przepaścią. Pustka w miejskiej kasie, miasto prosi rząd o pomoc". W liście do redaktora naczelnego portalu Bartosza Węglarczyka rzeczniczka Monika Chylaszek poskarżyła się na Serafina, że "mimo lat pracy na stanowisku miejskiego reportera ciągle obce są mu mechanizmy sterujące finansami samorządów".

Dodała, że miasto wydało 200 tys. zł na organizację gali O!lśnień Onetu. "Nie śmiałabym sugerować Panu Redaktorowi rozwiązania, które pozwoliłyby nam wrócić do wieloletniej normalnej współpracy, opartej na wzajemnym szacunku. Mogę mieć jedynie nadzieję, że jako doświadczony dziennikarz rozumie Pan granicę, która oddziela misję dziennikarza od osoby, wykorzystującej medium w którym pracuje dla prowadzenia osobistej walki" - napisała rzeczniczka. Zasugerowała, by Serafin zwracał się do urzędu o informacje, jak każdy obywatel "w trybie dostępu do informacji publicznej".

W środę szef działu Wiadomości Onetu Piotr Kozanecki zareagował tekstem, w którym stwierdził: "To bardzo czytelna sugestia: proszę uciszyć albo nawet zwolnić Dawida Serafina, bo w przeciwnym razie zagrożona może być współpraca Krakowa z Onetem przy okazji kolejnych edycji O!Lśnień".

 

W odpowiedzi na pytania "Presserwisu" Chylaszek nadal atakuje dziennikarza Onetu, twierdząc, że nie ma pewności, którą redakcję reprezentuje Serafin. "Mamy powody przypuszczać, że jest także przedstawicielem portalu, który sprzyja konkretnemu politykowi i trudno uznać go za portal obiektywny i spełniający standardy dziennikarskie" - napisała w e-mailu.

Bartosz Węglarczyk mówi "Presserwisowi", że list Chylaszek odebrał jednoznacznie jako sugestię, by odsunąć dziennikarza od pisania o Krakowie, bo w przeciwnym razie ucierpi na tym współpraca władz Krakowa z Onetem. - Jeśli Onet będzie chciał współpracować z Krakowem, odsunięcie Serafina w tym pomoże. Daliśmy urzędowi szanse, żeby wycofał się z tego listu, a pani rzecznik przeprosiła dziennikarza za to, że sugeruje jego szefowi, że należałoby go odsunąć i za stwierdzenie, że nie będą go więcej traktować jak dziennikarza. Nie skorzystali – zaznacza Węglarczyk.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(JSX, 21.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.