Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 18, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook za 400 mln dol. kupił aplikację z GIF-ami

Giphy będzie ściśle zintegrowana z Instagramem i pozostałymi aplikacjami Facebooka

Facebook za ok. 400 mln dol. kupił Giphy, bibliotekę klipów i animowanych obrazów - GIF. Nowa marka będzie koordynowana przez zespół Instagramu.

Giphy to narzędzie, które już wcześniej było zintegrowane z aplikacjami z grupy Facebooka. Od lat jest wykorzystywane przez Facebook, zapewniając użytkownikom wygodny dostęp do GIF. Można je znaleźć w głównej aplikacji - Messengerze, a także WhatsApp oraz Instagramie. Firma Marka Zuckerberga chwali się, że 50 proc. ruchu generowanego na Giphy pochodzi właśnie z jej aplikacji. Teraz platforma z GIF zostanie jeszcze bardziej zintegrowana z Instagramem i pozostałymi aplikacjami.

Facebook informuje, że społeczność skupiona wokół Giphy nadal będzie mogła korzystać z platformy. Korzystają z niej nie tylko Facebook i Instagram, ale także Twitter, Pinterest, Slack, Reddit i wiele innych.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(MAC, 18.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.