Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney+ ma już ponad 50 mln użytkowników

W przyszłym roku Disney+ będzie mieć premierę w Polsce (screen )

The Walt Disney Company oficjalnie poinformował, że jego serwis streamingowy Disney+ w ciągu pięciu miesięcy od startu przekroczył 50 mln subskrypcji. Wiadomość opublikowano po zliczeniu - opóźnionego o dwa tygodnie - debiutu we Francji.

Przed niedawnym debiutem w siedmiu europejskich krajach podawano liczbę 28,6 mln subskrypcji. To oznacza, że w sumie, w czasie pandemii, serwisowi przybyły aż 22 mln (z czego 8 mln pochodzi z rynku indyjskiego).

Disney+ na rynku serwisów streamingowych ma być głównym rywalem mającego do tej pory 167 mln subskrybentów Netflixa (na koniec 2019 roku). W lecie ma wystartować w Belgii, Portugalii i krajach skandynawskich. W czwartek poinformowano, że pod koniec roku także w Japonii i całej Ameryce Łacińskiej. Prawdopodobne w przyszłym roku będzie mieć premierę w Polsce.   

Po uruchomieniu swojego serwisu streamingowego Disney zapowiadał, że do 2024 roku chce przyciągnąć od 60 do 90 mln subskrybentów.

(MAC, 14.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.