Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 05, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał TVP 4K ma trafić do naziemnej telewizji cyfrowej

TVP 4K nadawał już podczas mundialu w 2018 roku (fot. Pexels.com)

Telewizja Polska chce, aby kanał TVP 4K pojawił się w naziemnej telewizji cyfrowej - dowiedział się "Presserwis".

TVP 4K ma trafić do naziemnej telewizji jeszcze przed rozpoczynającymi się 12 czerwca Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Kanał w technologii 4K pokaże wszystkie spotkania Euro 2020.

Biuro prasowe TVP nie odniosło się do naszych informacji. Z kolei wydział komunikacji Urzędu Komunikacji Elektronicznej wyjaśnia "Presserwisowi", że na multipleksach, na których są kanały TVP, z uwagi na obowiązujący i wpisany do decyzji rezerwacyjnych standard emisji i kodowania, nie ma możliwości umieszczenia kanału w 4K. "Niemniej, nie zamyka to możliwości emitowania tego programu w ramach emisji testowej (eksperymentalnej)" - dodaje UKE.

W 2018 roku TVP 4K transmitował piłkarski mundial w Rosji. Kanał udostępniły m.in. Orange i NC+, a także kilka małych sieci kablowych. Jak ujawnił Maciej Stanecki, ówczesny członek zarządu TVP, dostęp do TVP 4K miało 220 tys. odbiorców.

Galeria: Orły 2020

(KOZ, 05.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.