Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Francja zawiesza pobieranie podatku cyfrowego do końca roku

Po rozmowie Emmanuela Macrona z Donaldem Trumpem Francja wstrzymuje pobieranie podatku cyfrowego (fot. Pixabay.com)

Francja do końca 2020 roku wstrzymuje pobieranie podatku cyfrowego od największych firm technologicznych działających w tym kraju.

Ta decyzja to efekt protestów Stanów Zjednoczonych, które w zamian groziły objęciem wysokimi cłami francuskich produktów. Jak zapowiedział prezydent Francji Emmanuel Macron, w związku z tym sprawa będzie ponownie dyskutowana. Francja zakładała, że będą go płacić m.in. giganci technologiczni typu Google, Facebook czy Amazon. Chodziło o podatek w wysokości 3 proc. od przychodów przekraczających 750 mln euro rocznie. Rząd francuski spodziewał się, że dzięki temu do budżetu wpłynie ok. 400 mln euro. 

Po rozmowie Emmanuela Macrona z prezydentem USA Donaldem Trumpem egzekucję zawieszono do końca roku. Według Reutersa francuski minister finansów Bruno Le Maire i sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin mają negocjować szczegóły tymczasowego porozumienia podczas rozpoczętego we wtorek szczytu w Davos w Szwajcarii (potrwa do piątku 24 stycznia).

Galeria: Polskie seriale 2019 roku

(MAC, 23.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.