Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 08, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marszałek Grodzki zawiadamia prokuraturę ws. ataków w mediach

Tomasz Grodzki zaprzeczył, by kiedykolwiek brał łapówki (screen: YouTube/Radio ZET)

Pełnomocnik Tomasza Grodzkiego poinformował, że do prokuratury zostały złożone zawiadomienia dotyczące zniesławienia marszałka Senatu przez redaktora naczelnego serwisu Tvp.info Samuela Pereirę i dziennikarza Radia Szczecin Tomasza Duklanowskiego.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wraz ze swoim pełnomocnikiem mec. Jackiem Dubois przedstawili na wtorkowej konferencji prasowej mechanizm zniesławienia. Media, w tym Tvp.info, Radio Szczecin i "Gazeta Polska", informowały ostatnio o anonimowych pacjentach, którzy mieli oskarżyć Grodzkiego o przyjmowanie łapówek, gdy ten prowadził praktykę lekarską. Na łamach "Gazety Polskiej" pisał o tym Duklanowski.

Grodzki zaprzeczył, by kiedykolwiek brał łapówki. Przedstawił nagranie dźwiękowe, na którym jego były pacjent ze szpitala w Zdunowie, Tadeusz Staszczyk, mówi o próbie przekupienia go w zamian za oczernianie Grodzkiego. Grodzki w tej sprawie również powiadomił prokuraturę i poprosił ABW o pomoc. TVP Info niedługo później podało, że Staszczyk był funkcjonariuszem Urzędu Bezpieczeństwa.

Do dzisiejszego wydania "Gazety Polskiej" dołączona ma być koperta i replika banknotu studolarowego z podobizną Grodzkiego. Redakcja zachęca czytelników do wysyłania koperty z zawartością marszałkowi.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, JSX, 08.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.