Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

MediaTory 2019. Studenci nagrodzili dziennikarzy

Statuetkę w kategorii NawigaTOR za relacjonowanie sytuacji w Syrii odebrał Paweł Pieniążek (screen: YouTube/MediaTory)

W sobotę studenci dziennikarstwa z 23 polskich uczelni wybrali najlepszych, według nich, dziennikarzy 2019 roku. Wśród laureatów znaleźli się Marek i Tomasz Sekielscy, Paweł Pieniążek, Jakub Kaługa, Magda Łucyan, Magdalena Miśka-Jackowska, Robert Socha, Marta Szarejko, Michał Figurski i Beata Michniewicz.

Statuetkę w kategorii NawigaTOR odebrał Paweł Pieniążek "za liczne publikacje o wojnie w Syrii i rzeczowe opisy złożonej sytuacji w kraju po latach ciągłej wojny. Za obserwację i relacjonowanie gwałtownych zmian zachodzących w państwie uzależnionym od światowych mocarstw".

W kategorii TORpeda zwyciężył Jakub Kaługa z radia RMF FM za materiały dotyczące zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nagrodę przyznano "za rzeczowe i wyważone relacje w momencie, w którym w kraju zapanowała żałoba".

W kategorii ObserwaTOR wyróżniono Magdę Łucyan (TVN 24) za cykl rozmów z byłymi więźniami obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Studenci docenili "dziennikarską wrażliwość, poszukiwanie prawdy u bezpośrednich świadków historii i skłanianie następnych pokoleń do refleksji".

W kategorii AkumulaTOR statuetkę odebrała Magdalena Miśka-Jackowska z RMF Classic za program "Zagraj to jeszcze raz" poświęcony twórcom muzyki filmowej. Studenci przyznali nagrodę za "potęgowanie emocji wyniesionych z kina i wartościową lekcję wzbogaconą o kalendarium premier i sesji nagraniowych".

W kategorii ReformaTOR nagrodę zdobył Robert Socha z "Superwizjera" TVN za "śledztwo dowodzące nieprawidłowości w sprawie śmierci Jakuba Schimandy i wskazanie innej przyczyny śmierci nastolatka, niż przyjęta wcześniej przez prokuraturę. Za materiał, który przyczynił się do wznowienia śledztwa i odwołania szefa prokuratury".

W kategorii DetonaTOR statuetkę otrzymali twórcy filmu "Tylko nie mów nikomu" Tomasz i Marek Sekielscy za "zainicjowanie dyskusji na temat patologii w Kościele i doprowadzenie do konfrontacji ofiar z księżmi-oprawcami".

W kategorii ProwokaTOR zwyciężyła Marta Szarejko za opublikowany w książce "Seksuolożki. Sekrety gabinetów" (wydawnictwo Znak) cykl wywiadów, "które przełamały tabu życia seksualnego kobiet w Polsce. Za zbiór wywiadów na tematy dotychczas pomijane w debacie publicznej".

W kategorii InicjaTOR wyróżniono Michała Figurskiego za prowadzony w Radiu Zet program "NieZŁY Pacjent". Studenci docenili audycję "za nowatorskie podejście do tematu edukacji zdrowotnej. Za skonfrontowanie doświadczeń znanych osób i gwiazd z opiniami ekspertów oraz promowanie wiedzy o zdrowiu w sposób lekki i z humorem".

Laureatką w kategorii AuTORytet za całokształt pracy dziennikarskiej została Beata Michniewicz z Programu III Polskiego Radia.

Studenci wręczyli MediaTory już po raz trzynasty. Gala finałowa odbyła się 7 grudnia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

(JSX, 07.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.