Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMF FM zarzuca Radiu Zet nieuczciwą konkurencję i podkupywanie prezenterów

- Wezwaliśmy Eurozet do zaniechania działań, które noszą cechy nieuczciwej konkurencji - mówi Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF (fot. materiały prasowe)

Szefostwo Radia Zet, według Grupy RMF, miało w ostatnich miesiącach proponować pracę w rozgłośni większości prezenterów RMF FM. Grupa RMF zarzuciła nadawcy Zetki w oficjalnym piśmie "nieuczciwą konkurencję" - dowiedział się "Presserwis". - Działamy zgodnie z przyjętymi standardami i regułami prawa - odpowiada naczelny Zetki Michał Celeda.

- Mam wrażenie, że pan Michał Celeda (redaktor naczelny Radia Zet - przyp. red.) przyjął strategię zastąpienia całego zespołu Zetki ludźmi, których ściągnie od nas. Ma najwidoczniej słabą wiarę w swoich prezenterów, jeśli się na coś takiego decyduje - mówi Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF. - Działania Radia Zet są zorganizowane i natarczywe, propozycje pracy dostała większość naszych prezenterów. Oferują miejsca, które w Zetce są już obsadzone - dodaje.

Jak ustaliliśmy, Grupa RMF wystosowała w tej sprawie pismo do kierownictwa Eurozetu. - Wezwaliśmy Eurozet do zaniechania działań, które noszą cechy nieuczciwej konkurencji - potwierdza Kazimierz Gródek.

Grupa RMF powołuje się na przepisy ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, w tym na zapis, że "czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta".

- Rynek mediów jest rynkiem bardzo konkurencyjnym i każdy pracownik ma prawo decydować, wybrać atrakcyjniejszego z jego punktu widzenia pracodawcę. Działamy w tym obszarze zgodnie z przyjętymi standardami i regułami prawa - stwierdza redaktor naczelny Radia Zet Michał Celeda i przypomina: - W ostatnim czasie przygotowaliśmy dużo antenowych nowości, a do zespołu Radia Zet dołączyły różne osobowości medialne, z radia i telewizji.

Od września do zespołu Radia Zet z RMF FM dołączył Robert Karpowicz, który został współprowadzącym poranki. Z RMF FM do Zetki ma przejść jeszcze jeden prezenter.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar, w fali maj-lipiec Radio Zet miało 12,5 proc. udziału w czasie słuchania, a RMF FM - 28,2 proc.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 05.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.