Temat: programy telewizyjne

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Le Parisien" nie będzie publikował sondaży wyborczych

Na cztery miesiące przed wyborami prezydenckimi we Francji jeden z głównych dzienników, "Le Parisien", ogłosił, że nie będzie już publikował sondaży wyborczych.

Wydawany w ponad 340 tys. egz. francuski dziennik od kilku tygodni nie zamawia już sondaży i ma zamiar nie publikować ich wyników także w czasie kampanii prezydenckiej. "Myślimy nad tym już od jakiegoś czasu, szczególnie po decyzji Brytyjczyków o Brexicie i po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA" - stwierdził w rozmowie z AFP redaktor naczelny "Le Parisien", Stephane Albouy. Dodał, że media są krytykowane za to, że "jesteśmy w pewnym sensie oderwani od rzeczywistości". Zastrzegł, że decyzja o niepublikowaniu sondaży "to nie jest kwestia braku zaufania wobec sondażowni", ale "inny sposób pracy, który chcemy sprawdzić w dalszej części kampanii".
Pod koniec kwietnia i na początku maja br. wyborcy we Francji będą wybierać prezydenta. Faworytem sondaży jest obecnie kandydat prawicy François Fillon, ale niewiele gorsze wyniki osiąga szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen.

(PAP, RUT, 03.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.