Temat: etyka mediów

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 25, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Naczelny duńskiego tygodnika skazany na więzienie za nielegalne zdobywanie informacji

Se og Hör

Dziennikarze duńskiego tygodnika "Se og Hör" zostali skazani na kary pozbawienia wolności (bezwzględne i w zawieszeniu) za zakup nielegalnie zdobywanych informacji o życiu prywatnym znanych osób.

Wśród skazanych jest były redaktor naczelny tygodnika, który dostał karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności. W zakończonym właśnie procesie wyroki skazujące usłyszało łącznie pięć osób, w tym czterech dziennikarzy. W latach 2008-2011 brali oni udział w szpiegowaniu celebrytów, polityków i członków rodziny królewskiej na podstawie danych dotyczących kart kredytowych i bankomatowych.
Wyrok kończy sprawę opisywaną w Danii jako największy skandal prasowy w historii tego kraju i często porównywaną do afery podsłuchowej w brytyjskim tygodniku “The News of the World”.

(LL, 25.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.