Temat: etyka mediów

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 17, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz lokalnego serwisu oskarżony przez wójta za krytykę

GminaKonopiska.pl

Paweł Gąsiorski, redaktor serwisu Gminakonopiska.pl, został oskarżony z art. 212 kk przez wójta gminy Konopiska Jerzego Żurka za tekst krytykujący jego działania. To już druga sprawa sądowa, jaką gmina wytacza dziennikarzowi.

9 września Gąsiorski opisał w tekście pt. „Jerzy Żurek promuje się w TVP3 Katowice za pieniądze Mieszkańców!”, jak gmina wyłożyła pieniądze na materiał telewizyjny, w którym - jego zdaniem - promował się głównie wójt. W odpowiedzi wójt oskarżył Gąsiorskiego o zniesławienie (art. 212 kk). Sprawa trafiła do sądu rejonowego w Częstochowie. Pierwsza rozprawa ma się odbyć 22 listopada. 
Głos w obronie dziennikarza zabrało Centrum Monitoringu Wolności Prasy. Wystosowało pismo, w którym czytamy m.in.: "Działania p. Jerzego Żurka (...) budzą poważne wątpliwości, gdyż de facto powodują ograniczenie wolności słowa i godzą w niezbywalne prawo prasy do wypowiadania się o sprawach ważnych z punktu widzenia obywateli".
To już drugi proces, jaki gmina wytacza temu dziennikarzowi w tym roku. Pierwszy jest z pozwu cywilnego o nieopublikowanie sprostowania w oryginalnym kształcie. Termin rozprawy nie jest jeszcze znany.

(JK, 17.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.