Temat: etyka mediów

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 09, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Magazyn "Rolling Stone" musi zapłacić milionowe odszkodowanie

Magazyn “Rolling Stone”

Amerykański sąd orzekł, że Wenner Media, wydawca magazynu “Rolling Stone” i dziennikarka pisma Sabrina Rubin Erdely muszą zapłacić łącznie 3 mln dol. odszkodowania administratorce uczelni University of Virginia.

Nicole Eramo oskarżyła wydawcę tytułu i dziennikarkę o naruszenie dobrego imienia jej oraz uniwersytetu w związku z nierzetelnym tekstem o zbiorowym gwałcie, do którego miało dojść na tej uczelni. Wenner Media ma zapłacić 1 mln dol., a autorka artykułu Sabrina Rubin Erdely - 2 mln dol. odszkodowania. Już w kwietniu br. ”Rolling Stone” przeprosił za publikację materiału. 

Artykuł Sabriny Rubin Erdely ukazał się w wydaniu magazynu z listopada ub.r. i opisywał historię dziewczyny o imieniu Jackie, która miała zostać zgwałcona przez siedmiu studentów University of Virginia. Autorka nie zweryfikowała wersji dziewczyny i nie skontaktowała się z żadnym z rzekomych napastników. Na początku grudnia ub.r. redakcja wydała oświadczenie, w którym wycofała się z tez zawartych w artykule.

(LL, 09.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.