Temat: wolność słowa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 03, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kancelaria Sejmu nie cofnie zakazu wstępu fotoreporterowi "SE" za bose nogi posłanki

Za ten materiał ukarano fotoreportera "SE" zakazem wstępu do Sejmu

Fotoreporterowi "Super Expressu" (ZPR Media) nie zostanie cofnięty zakaz wstępu do Sejmu - wynika z listu, który Kancelaria Sejmu wysłała do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Paweł Dąbrowski, fotograf pracujący dla "SE", dostał roczny zakaz wstępu do Sejmu we wrześniu br. po tekście "Wietrzy nogi w Sejmie" opatrzonym zrobionymi przez niego zdjęciami. W jego obronie napisali oświadczenie m.in. fotoreporterzy i politycy, napisała także - ale już bezpośrednio do Kancelarii Sejmu - szefowa Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Kancelaria odpisała jej: "Ironiczna wymowa (...) artykułu (...) w kontekście funkcji sprawozdawczej, uzasadniającej obecność akredytowanych dziennikarzy w Sejmie (...), pozwala skonstatować, że spełniona została przesłanka dotycząca naruszenia powagi Sejmu i naruszenia dobrych obyczajów, uprawniająca do czasowego zawieszenia prawa wstępu do budynków pozostających w zarządzie kancelarii Sejmu".
Jednocześnie Kancelaria zapewnia HFPC, że nie przewiduje zmian dotyczących pracy dziennikarzy na terenie Sejmu - takich, które "byłyby sprzeczne z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa i standardami demokratycznego państwa".

(JK, 03.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.