Sprzedaż Allegro to najwyższa transakcja w historii polskiego internetu

Serwis Allegro wraz z Ceneo został sprzedany za 3,25 mld dol. funduszom Cinven, Permira i Mid Europa Partners. Podana kwota uwzględnia również zadłużenie spółki.
Właścicielem Grupy Allegro, do której należy serwis Allegro i porównywarka cen Ceneo, był koncern mediowy Naspers z siedzibą w RPA. Kupił on Allegro w 2008 roku wraz z jej właścicielem brytyjską spółką Tradus za 1,5 mld euro.
"Allegro jest zdecydowanym liderem, świetnie przygotowanym do skorzystania z rozwoju rynku e-commerce dzięki doskonałej platformie technologicznej oraz znakomitej reputacji wśród użytkowników" – skomentował transakcję David Barker, partner w funduszu Cinven.
"Dostrzegamy możliwości dużego wzrostu organicznego w polskim rynku handlu internetowego. Inwestycja w Allegro jest spójna z naszą strategią angażowania się w podmioty będące liderami rynków" - uzasadnia transakcję Paweł Padusiński, partner w Mid Europa.
(14.10.2016)
