Portret formalny – twarz firmy w obiektywie
(materiały prasowe, fot. Łukasz Sokół)
Coraz częściej zapamiętujemy informacje poprzez obrazy, które stają się głównym środkiem identyfikacji firm i marek. Dlatego też dbanie o wizerunek staje się kluczowym elementem reklamy. Między innymi z tych właśnie przyczyn, jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu fotograficznego jest fotografia korporacyjna. Podczas warsztatów dla fotografów, ekspert Akademii Nikona, Łukasz Sokół, opowie o tym, jak odczarować wizerunek firmy za pomocą profesjonalnych zdjęć portretowych oraz stworzyć dobrze prosperujący biznes.
Wykonanie portretu w jego tradycyjnym rozumieniu często kojarzone jest z długim pozowaniem, sztywną atmosferą i nierzadko aranżacją odbiegającą od realiów. W czasach social mediów, kiedy wizerunek jest tak powszechny, powinniśmy zadbać o to, by prezentować się profesjonalnie, także na zdjęciach portretowych. Dotyczy to nie tylko strony formalnej zdjęcia, ale także sposobu w jaki dana osoba jest przedstawiona. Starajmy się oddać styl i charakter fotografowanego, jednocześnie nie zapominając o tym, że jest to zdjęcie, które ma przede wszystkim być spójne z wizerunkiem i wartościami firmy, którą reprezentuje dana osoba. Równowaga pomiędzy oddaniem wizerunku osoby i firmy to kluczowa kwestia w fotografii korporacyjnej. Sesja korporacyjna wymaga od nas większego nakładu pracy niż inne, uczestniczy w niej więcej osób, a my współpracujemy nie tylko z naszymi modelami, ale też z asystentami, osobami z działu PR i wizażystami, którzy czuwają nad wyglądem naszych klientów. Dlatego też przygotowanie do takiej sesji powinno się zacząć dużo wcześniej. Na dobrą sesję korporacyjną składają się pozornie nieistotne szczegóły, o które należy zadbać.
(materiały prasowe, fot. Łukasz Sokół)
Wszystkie wskazówki i porady można znaleźć w oferowanych przez Akademię Nikona szkoleniach, które prowadzone są pod czujnym okiem doskonałego fotografa – Łukasza Sokoła, autora wielu projektów fotograficznych, m.in. „Najcenniejsza rzecz” (cykl portretów dzieci z ich najcenniejszą rzeczą), „Misja” (fotoreportaż o życiu codziennym mieszkańców Afryki objętych pomocą polskich misjonarzy). Jest także współautorem 1944/70/2014 – portretów 856 uczestników Powstania Warszawskiego.
(materiały prasowe, fot. Łukasz Sokół)
Warsztaty skierowane są dla początkujących fotografów oraz zaawansowanych amatorów lubiących pracę z człowiekiem, pragnących wykonywać portrety formalne dla osób indywidualnych jak i dużych klientów korporacyjnych, oraz dla osób, które pragną nauczyć się, jak prostymi środkami wykonać profesjonalne portrety zgodnie z oczekiwaniami klienta. Uczestnicy nabędą wiedzę, dzięki której po warsztatach swobodnie będą mogli przystąpić do realizowania własnych sesji.
Wszystkich zainteresowanych tematyką fotografii korporacyjnej Akademia Nikona zaprasza na warsztaty. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie www.akademianikona.pl, w zakładce Warsztaty.
(27.09.2016)