Jerzy Owsiak chce zwrócić pieniądze wygrane od Matki Kurki, ale jego żonie
![](/images/contents/photo_45547_1473283815_big.jpg)
Pierwszy akapit listu Owsiaka
Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, napisał na Facebooku do Izabeli Firlej-Wielguckiej, żony Piotra "Matki Kurki" Wielguckiego, że odda jej jako darowiznę pieniądze, które wygrał od jej męża w procesie cywilnym.
Powodem zwrotu pieniędzy ma być trudna sytuacja finansowa małżeństwa. "W czasie procesu wykazywaliście Państwo, że Pani mąż jest bezrobotny i jako rodzina macie Państwo bardzo niewielkie dochody. Mogę więc wyłącznie na Pani ręce te zasądzone na moją rzecz pieniądze w formie darowizny przekazać" - pisze Owsiak w liście otwartym do Izabeli Firlej-Wielguckiej, który opublikował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Stawia jednak warunek - Firlej-Wielgucka ma się stawić po darowiznę osobiście w siedzibie WOŚP.
6 września wieczorem Wielgucki na Twitterze opublikował skan przekazu pocztowego na ponad 19 tys. zł z dopiskiem "Masz i »pierdol się«". Pieniądze te zostały zasądzone na rzecz Owsiaka w czerwcu br., po tym jak Wielgucki prawomocnie przegrał proces cywilny, który wytoczył mu Owsiak. Dotyczył naruszenia dóbr osobistych Owsiaka tekstem "Kilometrówka Owsiaka - za 32,5 tys. z puszek dzieci Dreamlinerem do Nowego Yorku", opublikowanym 11 lipca ub.r. na stronie Kontrowersje.net. Autor napisał w nim, że szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bilety lotnicze przekazane przez PLL LOT na charytatywne aukcje wykorzystał na prywatną podróż do Nowego Jorku.
(JM, 08.09.2016)
![Pressletter](/images/pressletter_v2.jpg)