Dział: KOMUNIKATY PRASOWE

Dodano: Wrzesień 07, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Już w środę w TVP transmisja z otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2016!

Po emocjach związanych z Igrzyskami Olimpijskimi, czas na sportowców niepełnosprawnych – Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro potrwają od 7 do 18 września. Transmisja z ceremonii otwarcia w TVP1 i TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl już w najbliższą środę, 7 września od godz. 22:35.

Igrzyska Paraolimpijskie to – podobnie jak Igrzyska Olimpijskie – wielkie światowe widowisko sportowe i wielkie wydarzenie medialne, z udziałem najlepszych zawodników z całego świata. 

Telewizja Polska, zaplanowała ponad 110 godzin relacji z 12-dniowych Igrzysk Paraolimpijskich oraz ponad 160 godzin relacji w Internecie. Daje to w sumie ponad 280 godzin przekazów. To rekord zaangażowania emisyjnego TVP w przekazy z Igrzysk Paraolimpijskich, nieosiągalny dotychczas dla żadnej innej stacji telewizyjnej w Polsce. Warto też podkreślić, że oprócz zmagań sportowców niepełnosprawnych, transmitowane będą ceremonie otwarcia oraz zamknięcia. Wszystkie bloki studyjne, transmisje i retransmisje oraz bloki powtórkowe będą tłumaczone na język migowy.

W ramówkach TVP1 i TVP Sport zaplanowano nocne, około trzygodzinne codzienne bloki transmisyjno-retransmisyjne – od ok. godz. 23:00 do ok. 2:40. Będą one wzbogacone studiami i nie zabraknie w nich paraolimpijskich ciekawostek oraz bieżących materiałów reporterskich z Rio. Codziennie rano, w Jedynce ok. godz. 8:30 będą emitowane 12-minutowe programy „Nasze Rio”, a ok. godz. 20:10 kroniki paraolimpijskie „Polacy w Rio”. W TVP Sport, oprócz wspólnego z TVP1 wieczornego pasma transmisyjnego, po południu będą pokazywane ok. 90-minutowe podsumowania każdego dnia na igrzyskach.

Transmisja z ceremonii otwarcia Igrzysk zostanie pokazana już w najbliższą środę 7 września od godz. 22:35 w TVP 1 i TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl. Studio prowadzi Rafał Patyra, a jego gośćmi będą: niewidomy sportowiec Marcin Ryszka oraz świetnie znający tę problematykę – artysta Krzysztof Głombowicz.

Igrzyska z Rio de Janeiro będą relacjonować reporterzy: na co dzień prowadząca program „Pełnosprawni” w TVP1 – Paulina Malinowska-Kowalczyk oraz Sylwia Michałowska i Maciej Barszczak, wraz z operatorami Bartłomiejem Koperem i Jackiem Szatańskim, a także montażystą Jarosławem Dziedzicem. Organizatorem produkcji i dźwiękowcem w Rio jest Krzysztof Rzepecki. Studia w pasmach transmisyjnych w TVP1 i TVP Sport poprowadzą: Rafał Patyra, Maciej Jabłoński i Marcin Rams. Igrzyska będą komentować m.in.: Przemysław Babiarz, Piotr Sobczyński, Marek Rudziński, Marek Jóźwik, Ryszard Łabędź i Marcin Cisowski. Gośćmi w studio oraz współkomentatorami będą niepełnosprawni sportowcy i ich trenerzy, m.in.: Jan Remplewicz, Marcin Ryszka, Daniel Woźniak, Anna Mayer, Mirosław Jakubczyk, Rafał Szumiec, Stefan Makowski i Adam Jurasz, a także komentator wielu zawodów sportowców z niepełnosprawnościami Krzysztof Głombowicz. Relacje i podsumowania w języku migowym tłumaczyć będą m.in.: Mirosława Sosnowska i Zbigniew Grzegorzewski, a wydawcami studia będą: Ryszard Łabędź, Jacek Dąbrowski, Ireneusz Pardo i Eryk Mełgwa. Produkcyjnie za przebieg igrzysk odpowiadają: Piotr Kuszpit i Łukasz Klim, a za przygotowanie całości: Marek Oblaciński, Renata Bielecka, Dominik Jabłecki, przy współpracy Łukasza Szeligi i Marcina Jaskółki z Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Po uroczystości wręczenia nominacji i złożenia ślubowania przez członków polskiej reprezentacji paraolimpijskiej na Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro wyjechała ekipa 90 polskich sporowców już od kilku dni trenuje na obiektach olimpijskich w stolicy Brazylii. Polski Komitet Paraolimpijski ocenia, że w ponad 50 przypadkach występy naszych reprezentantów zakończone zostaną olimpijskimi medalami, głównie w lekkoatletyce, pływaniu, kolarstwie, podnoszeniu ciężarów, tenisie stołowym czy szermierce na wózkach. Liczymy na medale przede wszystkim naszych już multimedalistów igrzysk paraolimpijskich i mistrzostw świata, m.in.: Natalii Partyki w tenisie stołowym, Alicji Fiodorow i Macieja Lepiato w lekkiej atletyce, Joanny Mendak i Oliwii Jabłońskiej w pływaniu, a także Rafała Wilka w kolarstwie szosowym czy Justyny Kozdryk w podnoszeniu ciężarów. Oprócz znanych polskich paraolimpijczyków, miło zaskoczyć nas mogą również debiutanci, jak np. lekkoatleta, mistrz świata Michał Derus czy Jakub Tokarz, startujący w nowej dyscyplinie paraolimpijskiej – w kajakarstwie.

– Będziemy walczyć, walczyć, walczyć! Z Rio wrócę z krążkiem – powiedziała reporterce TVP, w imieniu wszystkich zawodników Justyna Kozdryk (podnoszenie ciężarów), która już trzeci raz wystąpi w Igrzyskach Paraolimpijskich.

Organizatorzy igrzysk przygotowali aż 528 medali (w 22 konkurencjach paraolimpijskich) do przekazania najlepszym ze zgłoszonych 4300 sportowców ze 176 krajów całego świata, dzieląc je na poszczególne kategorie niepełnosprawności. Po raz pierwszy w historii igrzysk medale będą udźwiękowione, co umożliwi osobom niewidomym odebrać  rangę ich wyróżnienia.

(07.09.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.