Polska Press Grupa odkrywa „Tajemnice Państwa Podziemnego”
Polska Press Grupa, współpracując z Muzeum Powstania Warszawskiego, zaprasza na własną produkcję filmową „Tajemnice Państwa Podziemnego”. Premiera serialu dokumentalnego ukazującego piekło kanałów, kulisy podziemnej produkcji broni, sekrety konspiracyjnych skrytek powstańców czy codzienne życie w okupowanej stolicy, odbędzie się w piątek, 29 lipca br. w serwisie magazynu „Nasza Historia” - naszahistoria.pl/powstanie.
Czteroodcinkowy program historyczny „Tajemnice Państwa Podziemnego” to kolejny efekt ścisłej współpracy Polska Press Grupy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Pomysłodawcą i producentem serialu jest Paweł Siennicki, redaktor naczelny dziennika „Polska The Times” i magazynu „Nasza Historia”. Serial wyreżyserował i zmontował Rafał Bryll, jego producentem wykonawczym jest Michał Szymanowicz. Koordynatorem projektu jest Izabela Wilgan, dyrektor Działu Projektów Specjalnych w Polska Press Grupie.
„Tajemnice Państwa Podziemnego” to archiwalne zdjęcia i rekonstrukcje, wypowiedzi świadków historii i ekspertów. Serial składa się z czterech prawie półgodzinnych odcinków: „Piekło kanałów”, „Broń cenna jak życie”, „Skrytki Państwa Podziemnego”, „Niemcy w okupowanej Polsce”. Każdy odcinek poprzedzają cenne wprowadzenia Jana Ołdakowskiego, dyrektora MPW.
- To była dla nas fascynująca podróż do bohaterskiej polskiej przeszłości. Badaliśmy źródła, odwiedzaliśmy świadków i uczestników historii. Spędziliśmy wiele dni w muzealnych magazynach i na rozmowach z ekspertami. Schodziliśmy pod ziemię i kręciliśmy ujęcia z powietrza. Wszystko po to, by pokazać Państwu historyczną prawdę o bohaterach Państwa Podziemnego, o ich heroizmie, determinacji i niesamowitej inwencji. Teraz to Państwo ocenią, jak nam się to udało – mówi Paweł Siennicki, redaktor naczelny miesięcznika „Nasza Historia” oraz producent filmu.
„Tajemnice Państwa Podziemnego” będzie można obejrzeć od południa w piątek, 29 lipca w serwisie specjalnym naszahistoria.pl/powstanie. Mecenasem serialu jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym miesięcznik „Nasza Historia”.
(29.07.2016)