Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 27, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pearson chce sprzedać połowę tygodnika ”The Economist”

Grupa medialna Pearson, która w minionym tygodniu ogłosiła sprzedaż dziennika "Financial Times", szuka też kupca dla posiadanych udziałów w tygodniku "The Economist".

Brytyjska grupa potwierdziła w weekend, że prowadzi rozmowy z wydawnictwami zainteresowanymi przejęciem jej udziałów w tygodniku. Pearson ma 50 proc. udziałów w spółce Economist Group. Pozostałe udziały kontrolowane są przez kilka zamożnych klanów, m.in. Cadbury, Rothschild, Schroder i Agnelli. Otrzymały one propozycję nabycia pakietu Pearsona. Taką ofertę miały otrzymać również koncerny medialne Bloomberg, Thomson Reuters i Axel Springer. Wartość potencjalnej transakcji szacowana jest na ok. 400 mln funtów.
John Fallon, prezes grupy Pearson, po ogłoszeniu sprzedaży "FT" potwierdził, że kierowana przez niego firma "będzie się teraz w 100 procentach koncentrować na realizacji globalnej strategii rozwoju dotyczącej branży edukacyjnej".

(LL, 27.07.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.