Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 05, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet zakłada akademię dla youtuberów

Logo Akademii Video

Grupa Onet, chcąc przyspieszyć rozwój branży wideo na polskim rynku, zamierza wykreować nowe gwiazdy YouTube. Przeszkoli 15 osób w ramach Akademii Video - projektu skierowanego do młodych osób chcących nagrywać filmy w Internecie.

Do udziału w Akademii Video zostaną zaproszone osoby, które widzą w nagrywaniu materiałów wideo możliwość rozwoju zawodowego. - Szukamy ludzi kreatywnych i pełnych energii. To mogą być osoby już z jakimiś doświadczeniami w produkcji materiałów wideo, lecz także takie, które jeszcze nigdy nie miały w ręku kamery - mówi Marcin Sierant, product PR manager Grupy Onet.
Uczestnicy Akademii Video zostaną wybrani w drodze castingu. Zgłoszenia będą przyjmowane w marcu br., jednak wydawca nie podaje dokładnych terminów. Organizator nie wyklucza, że o udział w programie będą mogły starać się również osoby niepełnoletnie.
Akademia Video zaplanowana jest na dwa lata. Rozpocznie się 30-dniowym szkoleniem pod opieką specjalistów od nowych mediów. Wśród osób zaangażowanych w projekt są: Wojciech Wieman, MCN & video manager w Grupie Onet.pl, oraz Kuba Jankowski, YouTube manager w Grupie Onet.pl, który prowadzi kanał na YouTube - KubaShowTV. - Po zakończeniu szkolenia będziemy regularnie spotykać się z twórcami, by oceniać ich dotychczasowe osiągnięcia i udzielać rad, jak mogą dalej rozwijać swoje kanały. Dodatkowo przez pierwszy rok będziemy zapewniać im wsparcie finansowe. Uczestnicy Akademii Video otrzymają też pomoc w pozyskiwaniu klientów komercyjnych za pośrednictwem Media Impact Polska - mówi Sabina Lipska, dyrektor wideo w Grupie Onet.
Wydawca nie ujawnia kosztów projektu. Zapewnia jednak, że jest on jednym z większych przedsięwzięć organizowanych w ramach strategii wideo Onetu. - To pierwszy tego typu projekt mentoringowy, długoterminowo wspierający rozwój zawodowy młodych ludzi - dodaje Sabina Lipska.

(IKO, 05.03.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.