Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 12, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Owsiak krytykuje brak otwartych transmisji Mistrzostw Świata w siatkówce

(Fot.Michał Kołyga/Press)

Po liście Jerzego Owsiaka do prezesa TVP, w którym winą za brak transmisji z siatkarskiego mundialu obarczył telewizję publiczną, dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz przerzucił winę za tę sytuację na Polsat.

Prawa do transmisji Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn ma telewizja Polsat, ale mecze transmitowane są jedynie w płatnych kanałach Polsat Voleyball. Przed pierwszym meczem Polsat zaproponował odsprzedanie praw do transmisji, ale jedyna oferta, jaką złożyła TVP, była zdaniem władz Polsatu poniżej kosztów produkcji sygnału. Telewizję Polską krytykowano, ale wówczas rzecznik stacji Jacek Rakowiecki tłumaczył, że pozbawienie widzów możliwości oglądania transmisji to świadoma decyzja Polsatu.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak wystosował wczoraj list otwarty do prezesa TVP Juliusza Brauna, w którym napisał: „Dlaczego okradł Pan nas, Polaków, z ogromnych emocji, jakie niosą ze sobą mistrzostwa świata w siatkówce? (…) Czy dlatego, że inna stacja komercyjna kupiła prawa, Pan ukarał nas, abonentów? Powinnością telewizji publicznej jest komentarz, sprawozdanie, transmisja z każdego ważnego wydarzenia, zwłaszcza jeśli jest to wydarzenie o randze międzynarodowej”.

Wczoraj w serwisie sportowym po "Wiadomościach" TVP 1 Włodzimierz Szaranowicz, odwołując się listu Owsiaka, tłumaczył, że nie ma winy Telewizji Polskiej i odnosząc się do decyzji szefostwa Polsatu, zakończył wypowiedź stwierdzeniem: "Jeżeli ktoś kupuje imprezę po to, żeby ją zakodować, to nie wie, w jakim świecie żyje".

Wczoraj wieczorem nie otrzymaliśmy oficjalnego komentarza od kierownictwa Polsatu po wypowiedzi Szaranowicza. Nieoficjalnie jedna z osób z bliskiego otoczenia kierownictwa stacji powiedziała: - Jest wiele telewizji, które kodują imprezy sportowe. Jeżeli Szaranowicz komentuje nasze decyzje i działania, to niech przypomni sobie ofertę, jaką złożyła telewizja publiczna i ujawni jej wysokość.

 

(MAL, 12.09.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.