Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 18, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Coraz więcej czasu spędzamy nie przed jednym, a kilkoma ekranami

Firma Millward Brown w 30 krajach zbadała w jakim stopniu użytkownicy korzystają jednocześnie z wielu urządzeń wyposażonych w ekran.

Z badania AdReaction 2014 wynika, że na równoczesne korzystanie z więcej niż jednego ekranu przypada 35 proc. czasu spędzanego ogółem przez użytkowników przed jakimkolwiek ekranem. Należy tu zaliczyć zarówno tzw. meshing, czyli równoczesne korzystanie z telewizora i drugiego ekranu na potrzeby powiązanych ze sobą treści (14 proc.), a także stacking, czyli korzystanie z tv i  drugiego ekranu na potrzeby niepowiązanych wzajemnie treści (22 proc.). Ogółem 65 proc. czasu spędzanego przed ekranem dotyczy jednego urządzenia – konsumenci sekwencyjnie w ciągu dnia przełączają się z jednego ekranu na inny.
Wnioski z badania AdReaction 2014:
• Telewizja nadal pozostaje dla marketerów silnym narzędziem budowania marek, choć w skali globalnej została już zdetronizowana z pozycji najczęściej użytkowanego typu ekranu, jednak zapewnia duże dotarcie do odbiorców i stosunkowo najwyższą gotowość konsumentów do odbioru reklam.             
• W skali globalnej palmę pierwszeństwa jako najczęściej użytkowany typ ekranu zdobył smartfon. Smartfony są dobrym narzędziem do budowania poczucia istotności i wyróżnialności marek, a także tworzenia trendów. W skali globalnej smartfony zapewniają jedynie umiarkowany poziom gotowości odbiorców na przekaz reklamowy.
• Konsumenci deklarują, że codziennie spędzają 108 minut przed ekranem komputera przenośnego, przy czym większość tego czasu (71 proc.) jest poświęcana na kontakt wyłącznie z tym typem ekranu. Komputery przenośne zapewniają jednak tylko umiarkowany poziom otwartości konsumentów na przekaz reklamowy. Są one najważniejszym typem urządzenia ekranowego dla konsumentów wieloekranowych w Polsce.
• Niemal połowa użytkowników tabletów korzysta z nich równocześnie z oglądaniem telewizji (49 proc.). Szczyt korzystania z tabletów przypada na godziny wieczorne. Ich użytkownicy wykazują umiarkowaną gotowość do odbioru reklam.
Na potrzeby badania AdReaction 2014 przeprowadzono wywiady z ponad 12 tys. respondentów w wieku 16–44 lat w 30 krajach. Były to osoby korzystające z więcej niż jednego urządzenia wyposażonego w ekran. Wywiady zostały zrealizowane za pomocą smartfonów lub tabletów. W Polsce badaniem objęto 780 konsumentów.

(GK, PR)

(18.03.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.