Dział: PERSONALIA

Dodano: Listopad 20, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mają za sobą dobry rok

W konkursie na Dziennikarza Roku głosujące kolegia redakcyjne mają prawo wskazać dowolną osobę – pod warunkiem spełnienia wymogów regulaminu. Każda redakcja ma prawo do nominowania od jednego do trzech kandydatów – lecz żaden z nich nie może być pracownikiem redakcji nominującej lub redakcji z nią strukturalnie powiązanych.

Przeczytaj regulamin konkursu na Dziennikarza Roku 2013

Poniżej, w kolejności alfabetycznej publikujemy nazwiska tych, którzy naszym zdaniem szczególnie wyróżnili się w tym roku.

 

(fot. Karol Piechocki/Press)

Katarzyna Janowska (TVP Kultura) – pokazała, że nawet w czasach kryzysu dzięki kreatywności można zrobić w telewizji publicznej dobry kanał. Sama prowadzi sztandarowy program stacji „Hala odlotów”.




 

(fot. Karol Piechocki/Press)

Paweł Lisicki ("Tygodnik do Rzeczy") - po raz drugi stworzył pismo, które od debiutu (styczeń 2013) wzmacnia segment tygodników opinii.





 

(fot. archiwum Press)

Cezary Łazarewicz („Wprost”) – nie wystraszył się agencji MDI Strategic Solutions prowadzonej przez byłych dziennikarzy śledczych i najpierw w „Tygodniku Powszechnym”, a potem we „Wprost” odsłonił rolę tej agencji w mechanizmach wpływania na stanowienie prawa w Polsce.



 

(fot. Karol Piechocki/Press)

Michał Majewski („Wprost”) – autor mocnych tekstów śledczych, w tym materiałów o skłonności do luksusu ministra transportu Sławomira Nowaka, których skutkiem  jest jego dymisja.





 

(fot. Marcin Obara/Press)

Maciej Samcik („Gazeta Wyborcza”, blog „Subiektywnie o finansach”) – dziennikarz, który swoją wiedzę i fachowość wykorzystuje do konsekwentnej walki z instytucjami finansowymi w obronie praw klientów.




 

(fot. Szymon Szcześniak)

Tomasz Sekielski („Po prostu” TVP 1) – stworzył program, w którym postawił na czyste dziennikarstwo, w tym śledcze, a nie na celebrytów albo gadające głowy.





 

(fot. archiwum rodzinne)

Marcin Suder (fotoreporter) – przypomniał środowisku, że dziennikarstwo to służba, która czasem wymaga poświęceń. 24 lipca 2013 roku został porwany z centrum prasowego opozycji w Syrii. W niewoli był ponad trzy miesiące.





 

(fot. archiwum Press)

Mariusz Szczygieł („Gazeta Wyborcza”) – autor głośnego reportażu o nauczycielce, która zakatowała przybranego syna. Autor jest fachowym wsparciem dla młodych piór „Dużego Formatu”.





 

(fot. Karol Piechocki/Press)

Bronisław Wildstein (Telewizja Republika) – twórca nowej stacji, potrafił wykorzystać zapał dziennikarzy i publicystów o prawicowych poglądach, tworząc kanał konkurencyjny nie tylko dla Telewizji Trwam.



 

 

 

 

(20.11.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.