Okładka "Newsweeka" znów komentowana

Okładka dzisiejszego wydania tygodnika "Newsweek" przedstawiająca dwójkę młodych ludzi z hasłem "Zajebiści egoiści” sprowokowała środowisko dziennikarskie do dyskusji na Twitterze na temat jakości opiniotwórczych mediów.
Hasło zapowiada temat numeru – artykuł o współczesnych nastolatkach. ”Wychowaliśmy pokolenie, egoistów, hedonistów i gadżeciarzy” – pisze tygodnik.
Okładka nowego numeru wczoraj została opublikowana przez wydawcę. "Newsweek używa na okładce >>zajebiści<<, a Wprost ma na jedynce tekst o tym, że media są coraz bardziej wulgarne. Fajne zgranie” – zauważył na Twitterze Grzegorz Nawacki, zastępca redaktora naczelnego "Pulsu Biznesu”.
"Kolejna okładka poważnego tygodnika opinii spokojnie może już mieć tytuł >>Pierdolone pojeby<<. Jak opinia, to opinia, jak poważna to poważna” – skomentował Tomasz Skory, dziennikarz RMF FM. ”Uważam, że zamieszczanie niecenzuralnych słów na okładce tzw. tygodnika opinii, to jest poziom kreta na Żuławach” – napisała Arlena Sokalska, wicenaczelna ”Polski Metropolii Warszawskiej”.
Na Twitterze przypomniano również pochodzenie słowa ”wulgarny”. ”Tygodnik opinii Newsweek oczywiście wie, co jest źródłosłowem wulgaryzmu >>zajebisty<<. Przypomnę tylko, że antonim to: <<ch....wy>>” – przypomniała Agnieszka Gozdyra, dziennikarka Polsat News.
KOZ
