Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 18, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK: Ringier Axel Springer może przejmować Onet

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała zgodę na przejęcie przez Ringier Axel Springer Media kontroli nad spółką Onet.pl.

Ringier Axel Springer Media należy do dwóch koncernów - Axel Springer i Ringier. W Polsce poprzez spółkę Ringier Axel Springer Polska wydaje m.in. dzienniki "Fakt" i "Przegląd Sportowy", polską edycję miesięcznika "Forbes", tygodnik "Newsweek Polska", jest współwydawcą "Dziennika Gazety Prawnej". Koncern przejmie 75 proc. udziałów w Grupie Onet.pl (m.in. Onet.pl, Sympatia.pl, Zumi) od spółki TVN. Cena zakupu to 956,25 mln zł. Wniosek o zgodę na transakcję wpłynął do UOKiK w lipcu br. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes UOKiK uznała, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji na terenie Polski. Według urzędu ani na krajowym rynku reklamy internetowej ani na rynku wortali tematycznych łączny udział przedsiębiorców nie przekracza 20 proc. (GK, PR)

(18.09.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.