Do "Wprost" dołączają: Szymon Hołownia, Wiktor Bater i Tomasz Deptuła
Szymon Hołownia od września będzie stałym felietonistą tygodnika "Wprost" (AWR "Wprost"). Stałymi korespondentami tygodnika zostali Wiktor Bater (z Moskwy) i Tomasz Deptuła (z Nowego Jorku).
Z Szymonem Hołownią, redaktor naczelny "Wprost" Michał Kobosko współpracował, gdy był szefem tygodnika "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska). Pod koniec lipca Hołownia zrezygnował z pisania do "Newsweeka", bo nie zgadzał się z publikowanymi w nim tekstami.
„Szymon jest osobą o tak wielu zainteresowaniach i dużej erudycji, że liczę na jego głos nie tylko w sprawach religii i Kościoła, ale też istotnych zjawisk i trendów społecznych oraz bieżących wydarzeń, które są przedmiotem debaty publicznej. Teksty Szymona Hołowni bywają kontrowersyjne, ale na pewno pobudzają do myślenia." - komentuje redaktor naczelny "Wprost" Michał Kobosko.
Hołownia jest dyrektorem programowym kanału Religa.tv. Wcześniej był m.in. redaktorem działu kultury „Gazety Wyborczej”, zastępcą redaktora naczelnego „Ozonu” oraz redaktorem działu "Plus Minus" w „Rzeczpospolitej”.
Od września "Wprost" będzie miał stałych korespondentów w Moskwie i Nowym Jorku. Z Rosji wydarzenia będzie relacjonować Wiktor Bater (był korespondentem m.in. TVP, Polsat News, "Faktów" TVN, Polskiego Radia oraz Radia Zet), a ze Stanów Zjednoczonych Tomasz Deptuła (dziennikarz i redaktor nowojorskiego "Nowego Dziennika", współpracował m.in. "Newsweekiem Polska", polską edycją "Forbes", "Gazetą Wyborczą", "Parkietem", "Rzeczpospolitą" i Radiem PiN). (GK, PR)
(29.08.2012)










