TVP zawiera ze współpracownikami umowy na krótsze okresy

Nowe umowy z dziennikarzami współpracującymi z programami Telewizji Polskiej są podpisywane na dwa miesiące, a nie jak dotychczas na rok lub pół roku.
Osoby, którym w czerwcu kończą się umowy cywilnoprawne (o dzieło), nowe dostają już tylko do 31 sierpnia – choć dotąd współpracownicy TVP dostawali umowy na rok lub pół roku. – Taka umowa i tak telewizji za bardzo nie wiązała, ale to działa psychologicznie: wcześniej mieliśmy jednak pewien komfort pracy, teraz czujemy większą niepewność – mówi osoba z TVP.
Skąd ta zmiana? Czy telewizja publiczna przewiduje redukcje wśród współpracowników lub zmiany warunków współpracy w najbliższym czasie? – Umowy cywilnoprawne podpisywane są na okres niezbędny dla realizacji określonych zadań. Decyzje w tym zakresie podejmuje każdorazowo dyrektor jednostki, z którą dana osoba współpracuje – odpowiada biuro prasowe TVP. (RUT)
(27.06.2012)
