Groupon.pl traci użytkowników, a konkurenci zyskują

Coraz większa konkurencja na polskim rynku serwisów zakupów grupowych powoduje, że największy gracz Groupon.pl traci użytkowników.
Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius, Groupon.pl wiosną br. miał ponad 4 mln użytkowników miesięcznie (w marcu br. nawet 5 mln). Nie potrafi ich jednak utrzymać. W sierpniu br. miał ich już 3,7 mln. Zyskują za to uruchomiony pod koniec lutego br. Citeam.pl (Grupa Allegro) – w marcu br. miał mniej niż milion użytkowników, a w sierpniu już 1,4 mln. Ponad milion użytkowników posiada też znajdujący się na trzeciej pozycji Gruper.pl (1,2 mln), w którym udziały ma Polskapresse.
Wśród dziesięciu największych serwisów zakupów grupowychw sierpniu br. wzrost użytkowników – w porównaniu z lipcem br. – zanotowały cztery z nich: Citeam.pl, Mydeal.pl, Fastdeal.pl i Okazik.pl. Szczegóły na wykresie.
Uruchomiony przez Agorę pod koniec maja br. HappyDay.pl w sierpniu był ósmy z 348 tys. użytkowników. Zaraz za nim był SweetDeal.pl Mediów Regionalnych (222 tys. użytkowników). Z kolei Ruszaj.pl (zawieszony we wrześniu przez Grupę O2) miał tylko 57 tys. użytkowników.
(25.10.2011)
