Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 22, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

”Polska Głos Wielkopolski” zamiast poznańskiej ”Wyborczej” patronem Lecha Poznań

Dziennik ”Polska Głos Wielkopolski” (Polskapresse) został oficjalnym patronem medialnym klubu Lech Poznań. Wcześniej taką umowę z Lechem miała poznańska ”Gazeta Wyborcza” (Agora).

Klub rozwiązał umowę z ”GW”, gdy ta opublikował pod koniec marca br. wywiad z funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego, który mówił, że za zgodą klubu trybunami na Lechu od lat rządzą bandyci. Gang miał m.in. zarabiać na kibicach, sprzedając im narkotyki. Przedstawiciel klubu informacje gazety nazwali pomówieniami, które naruszają dobra osobiste Lecha i jego kibiców. Współpraca klubu z gazetą została zakończona, a kibice Lecha ogłosili bojkot mediów Agory. Teraz roczną umowę z klubem podpisał dziennik ”Polska Głos Wielkopolski”. Tytuły Polskapresse patronowały już klubowi w latach 2000-2007 (najpierw patronem była ”Gazeta Poznańska”, a później ”Głos Wielkopolski” – gazety zostały połączone). Po podpisaniu umowy patronackiej z Lechem we wtorki i w piątki w gazecie będzie pojawiał się oficjalny dodatek klubu ”Kolejorz”. Lech Poznań to aktualny mistrz Polski w piłce nożnej.

(SK, 22.07.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.