Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Dział: PRASA

Dodano: Maj 13, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spadają przychody, ale rośnie zysk Agory

W pierwszym kwartale br. Agora osiągnęła mniejsze przychody niż w roku ubiegłym, ale wypracowała dużo większy zysk netto.

Przychody Grupy w pierwszym kwartale br. wyniosły 248,1 mln zł i były o 9,6 proc. niższe od osiągniętych w pierwszym kwartale ub.r. Mimo to istotnie zwiększył się zysk netto spółki – do 21,8 mln, czyli aż o 2080 proc., bo w ub.r. wyniósł tylko 1 mln zł. EBITDA wyniosła 36,4 mln (wzrost o 41,6 proc.). Spadek przychodów Agory, to wynik niższych wpływów ze sprzedaży reklam - 159,3 mln zł (spadek o 11,2 proc.) i wydawnictw – 53,3 mln zł (spadek o 19,2 proc.). Spółka obniżyła koszty o 13,9 proc. Było to możliwe dzięki mniejszym wydatkom na reprezentację i reklamę (o 32,2 proc.) oraz na wynagrodzenia i świadczenia dla pracowników (o 4,9 proc.). Zatrudnienie etatowe w Grupie na koniec marca br. wyniosło 3120 etatów – o 385 etatów mniej niż rok wcześniej. Sprzedaż reklam w ”Gazecie Wyborczej” przyniosła w okresie styczeń-marzec br. 73,2 mln zł (spadek o 15 proc.), a wpływy z jej sprzedaży egzemplarzowej 37,3 mln zł (spadek o 2,6 proc.). ”Metro” ze sprzedaży reklam przyniosło 7,3 mln zł (spadek o 13,1 proc.). Przychody czasopism Agory wyniosły 20,5 mln zł (spadek o 12,4 proc.). Rosną przychody pionu internetowego Agory – w okresie styczeń-marzec br. wyniosły 21,2 mln zł (wzrost o 8,7 proc.), a spadają wpływy z reklamy zewnętrznej (AMS) – 34,5 mln zł (spadek o 8,7 proc.). Radiostacje Agory zarobiły na reklamach 15,8 mln zł – o 12,7 proc. mniej niż rok temu.

(GK, 13.05.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.