Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Dział: PRASA

Dodano: Maj 06, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bartosz Węglarczyk o zabijaniu jak o sporcie

"Snajperski rekord" – napisała wczoraj "Gazeta Wyborcza", informując, że brytyjski snajper ustanowił rekord świata, zabijając dwóch talibów strzałami z odległości 2475 metrów.

Informacja pojawiła się na stronach ogólnopolskich ”GW” w dziale Świat. Wyczyn snajpera podkreślono tym, że producent karabinu, którego użył strzelec, ocenia, że broń ta jest skuteczna na odległość najwyżej 1600 metrów. Na koniec zaś podano, że poprzedni rekord należał do snajpera kanadyjskiego, który zabił członka Al-Kaidy z odległości mniejszej o 45 metrów. Autorem tej informacji jest szef działu Świat Bartosz Węglarczyk. Napisał ją, powołując się na telewizję Sky News. Nie widzi nic niestosownego w informowaniu o zabijaniu ludzi w tonie relacji sportowej. – To po prostu ciekawa informacja, jej ocena moralna i etyczna to zupełnie coś innego – uważa Węglarczyk. – Gdy zobaczyłem tę informację w Sky News, od razu skojarzyła mi się z jedną ze scen z filmu ”The Hurt Locker. W pułapce wojny”. Snajperzy oddawali strzały z bardzo dużej odległości, widząc jedynie kontury wrogów. Ta informacja pokazuje, że tak jest również w rzeczywistości – podkreśla dziennikarz. Jego zdaniem takie informacje są potrzebne, by zrozumieć istotę współczesnego konfliktu zbrojnego. Jednak reakcje internautów (informacja pojawiła się m.in. na Wyborcza.pl) pokazują, że nie wszyscy podzielają opinię redaktorów ”GW”. Internauci notkę nazywają makabryczną. ”Wojna w Afganistanie to nie olimpiada” – zauważa jeden z nich. ”Pisanie o tym w takim kontekście o możliwościach broni jest co najmniej bezmyślne” – ocenia inny. - Pisanie o zabijaniu jako o rekordzie to stylistyka nieetyczna – uważa Marek Ostrowski, szef działu zagranicznego w ”Polityce”. – To niestosowne pomieszanie gatunków. Wojna to nie zabawa, strzela się do żywych ludzi - podkreśla.

(SK, 06.05.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.