Druga obniżka pensji w ”Polsce”
08.04.2010, 10:47
Od kwietnia ponad dziesięciu osobom pracującym w warszawskiej redakcji ”Polski” (Polskapresse) obniżono wynagrodzenie ok. 10-15 proc.
– To wewnętrzna sprawa wydawnictwa i nie będziemy jej komentować – mówi Magdalena Chudzikiewicz, rzeczniczka prasowa Polskapresse. Przyznaje jednak, że wydawca zaproponował nowe warunki współpracy kilku osobom z redakcji. Pensje obniżono m.in. osobom pracującym w dziale krajowym i w sekretariacie. To druga obniżka pensji w tej redakcji. Na początku ub.r. obniżono już wynagrodzenia dziennikarzom i redaktorom wszystkich działów. Pod koniec marca br. wypowiedzenia otrzymało sześć osób z warszawskiej redakcji ”Polski”. Wydawnictwo tłumaczyło to zapowiedzianą na maj likwidacją weekendowego warszawskiego wydania gazety.(SK, 08.04.2010)
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter










