Radio Łódź ma jedną piątą rady nadzorczej
19.10.2009, 08:27
Wioletta Pawłowska, radca prawny Ministerstwa Skarbu Państwa, została wybrana przez ministra do rady nadzorczej Radia Łódź.
Teraz pozostałych czterech członków musi wskazać Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT, zapowiada, że członkowie rady Radia Łódź zostaną wybrani w pierwszej kolejności (na swoje rady czeka też 15 innych publicznych rozgłośni regionalnych). Rada nadzorcza w Radiu Łódź jest konieczna, ponieważ kwestionowana jest prezesura Dariusz Szewczyka. Złożył on bowiem kilka lat temu oświadczenie lustracyjne, które prokurator z IPN uznał za nieważne. Było ono wypełnione na wydrukowanym z Internetu formularzu, który w tytule zawierał słowo ”wzór”. To, według prokuratora, sprawiło, że oświadczenie jest nieważne, a Szewczyk w związku z tym nie może pełnić funkcji prezesa. Tymczasem tylko rada nadzorcza może stwierdzić, czy Szewczyk jest jeszcze prezesem, czy nie.(KRZ, 19.10.2009)
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter










