Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Kaczyński o Jacku Kurskim w rządzie: "Te decyzje jeszcze są przed nami"

Jacek Kurski stracił stanowisko prezesa TVP w poniedziałek 5 września (fot. Paweł Wodzyński/East News)

"Te decyzje jeszcze są przed nami" - tak odpowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na pytanie o wejście do rządu Jacka Kurskiego, byłego prezesa Telewizji Polskiej.

Podczas czwartkowej konferencji w siedzibie PiS Jarosław Kaczyński był pytany o doniesienia na temat wejścia Jacka Kurskiego do rządu. Jak pisaliśmy, Kurskiego jako ministra bez teki (który zająłby się wizerunkiem partii) widzi część środowiska skupionego wokół Kaczyńskiego. 

"Decyzje w tej sprawie podejmuje kierownictwo rządu, kierownictwo partii, tak jest we wszystkich ustrojach demokratycznych" - stwierdził Jarosław Kaczyński. "Te decyzje jeszcze są przed nami" - dodał prezes PiS.

Czytaj też: Radio Zet z nowym dyrektorem muzycznym. Nie ujawnia przyczyn zmiany

Niedługo po decyzji Rady Mediów Narodowych o zmianie przy Woronicza rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel przekazał na Twitterze, że "zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed @KurskiPL nowe zadania" - zapowiedział.

"Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania" - oświadczył wtedy na Twitterze sam Jacek Kurski.

(KOZ, 16.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.