Dział: INTERNET

Dodano: Maj 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słowacki Denník N uruchomił serwis Napunk.sk w języku węgierskim

Serwis na Słowacji po węgiersku rozpoczął działalność w poniedziałek 9 maja, jego naczelnym jest Zoltán Szalay (screen: Youtube.com/Media1)

Słowacki liberalny portal informacyjny Denník N uruchomił serwis węgierskojęzyczny Napunk.sk. Denník N ma też wersję czeską.

Napunk.sk (czyli Nasz Dzień) powstał przede wszystkim dla Węgrów mieszkających na Słowacji, ale zamierza też docierać do Budapesztu, gdzie wolność prasy jest mocno ograniczona.

Czytaj też: Musk zamierza pięciokrotnie zwiększyć przychody Twittera

"Jesteśmy przekonani, że ta społeczność zasługuje również na wysokiej jakości niezależne dziennikarstwo, które Denník N reprezentuje od momentu jego powstania w 2015 roku. Długo myśleliśmy o tym, jak wzmocnić węgierskie niezależne dziennikarstwo na Słowacji. Decyzję ostatecznie podjęli państwo, nasi czytelnicy. Na początku roku zebrano ponad 90000 euro w ramach funduszy wspólnotowych, dzięki czemu mieliśmy możliwość stworzenia niezależnej redakcji" - napisano we wstępniaku.

Czytaj też: Partnerka Protasiewicza na sześć lat trafi do białoruskiego więzienia

Zespół Napunk.sk składa się z 11 osób - dwóch naczelnych, pięciu dziennikarzy, trzech redaktorów i tłumacza. Oprócz tekstów oryginalnych serwis ma zamieszczać tłumaczenia najważniejszych tekstów ze słowackiej i czeskiej wersji Denníka N.

(MAC, 10.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.